Denon

Denon

Značka  DENON  pronikla na český (v té době ještě československý) trh koncem léta roku 1992. Přední japonský výrobce kvalitních hifi zesilovačů, CD a DVD přehrávačů, tunerů , receiverů, mini systémů a gramofonů zaujal v nabídce českých obchodů důležité místo a našel si nesčetné množství příznivců.

Společnost byla založena v roce 1910 v Japonsku pod názvem Nippon Chikuonki Shokai (Japan Recorders Corporation) Frederickem Whitney Hornem, americkým obchodníkem dovážejícím stroje z USA do Japonska. Hned od začátku se firma zabývala zvukem – vyráběla totiž nahrávací přístroje, byť tyto neměly s elektronikou tak jak ji známe dnes příliš mnoho společného. V první polovině 20. století firma mnohokrát fúzovala až v roce 1945 byla přejmenována na známou Nippon Columbia, která se proslavila především jako CD label. Samotné jméno značky DENON vzniklo zkrácením názvu Japan Denki Onkyo (Den-on), což bylo jméno jedné z filiálek společnosti Nippon Columbia specializující se na zvuk a audio zařízení.

V roce 1972 uvedl DENON na trh světově prvních digitální rekordér – 8mi kanálový rekordér DN-0235R. V roce 1982 se zrodil DCD-2000 – světově první komerční CD přehrávač. Svůj náskok v digitálních technologiích si DENON udržuje dodnes. V roce 2002 se stal DENON společně se značkou Marantz součástí holdingu D&M sídlícího v Kawasaki v Japonsku. Krom zmiňovaných značek zastřešuje holding také značky Denon DJ, D&M Professional, McIntosh, Boston Accoustics , Snell Accoustics , Escient, Calrec a Allen&Heath.

 
JASYKO s.r.o., Purkyňova 45, 612 00 Brno, tel.: 541 210 108, jasyko@jasyko.cz

Hodnocení zákazníků:

+